2612 (1).jpg
3.png

Публічна заява від імені роботодавців щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

(у відповідь на Спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 року)


12.04.2021 - Сьогодні, у час, коли в Україні лютує найважча хвиля пандемії, щодня фіксується до 20 000 нових випадків хвороби, яка щоденно забирає життя понад 400 українців, коли бізнес вимушений закривати свою справу, втрачаючи не лише прибутки, а й шляхи до виживання, голос роботодавців все ще не почутий.


Впродовж семи років постійно ведеться діалог між бізнесом та банками, які надають послуги еквайрингу, та двома домінуючими платіжними системами, щодо зниження комісій інтерчейнджу та еквайрингу, але наразі безрезультатно.

Сьогодні ситуація така:

• В Україні тариф за розрахунки платіжними картками завищений у 6 разів порівняно з країнами ЄС;

• Кожна бізнес-установа змушена відраховувати банкам у середньому 2% (може сягати до 3%) з ціни товару чи послуги, тоді як у країнах ЄС цей відсоток за еквайринг складає в середньому 0,32% для дебетових карт та 0,73% - для кредитних карт (за рахунок обмеження законодавством ставки інтерчейндж до 0,2 – 0,3% відповідно);

• Ринок не може регулювати це питання, оскільки 70% послуг еквайрингу надають державні банки, а 99% ринку платіжних систем – 2 гравці.

З листопада 2020 року, більше 10-тьох асоціацій, які представляють інтереси 300 000 роботодавців, від малих до середніх та великих, надіслали листи Д. Гетманцеву, Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Д. Разумкову, Голові Верховної Ради України; А. Єрмаку, Керівнику Офісу Президента України; Д. Шмигалю, Прем’єрМіністру України; К. Шевченку, Голові Національного банку України; О. Піщанській, в.о. Голови Антимонопольного Комітету України, де публічно заявили про підтримку законопроектів, які покликані зменшити тарифи на інтерчейндж та загальну комісію за еквайринг, зокрема:


- Асоціація рітейлерів України

- Громадська спілка «Українська ресторанна асоціація»

- Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України»