2612 (1).jpg
3.png

Максим Прихідько: «Я вважаю себе сильним в смакових комбінаціях!»

Українці вміють не тільки добре співати та грати у футбол, а й готувати, і у наших шеф-кухарів з’явився шанс це показати світу. Наступного року Україна вперше візьме участь у масштабному міжнародному кулінарному конкурсі Bocused’Or. Кулінарну неньку представить Максим Прихідько — бренд-шеф ресторану Вілла Грей, засновник та шеф Experimental restaurant, саме він виборов першість на Bocuse d’OrUkraine. Команда з шефа Максима Прихідька та помічника Василя Фисюка (куратор - Андрій Валовий, засновник проекту в 13chefs), вийшла у фінал та здобула перемогу. Спеціально для Restorator.ua львівський шеф дав інтерв’ю, поділившись планами, своїм підходом до приготування страв та баченням перспектив української кухні, а також розповів про те, як зламав стереотипи багатьох кухарів щодо професійної підготовки. Адже талановитий та наполегливий шеф не закінчував ніяких іноземних шкіл чи курсів, свої знання та конкурентний досвід він здобув самостійно і якщо наша країна зуміє заявити про себе на кулінарному олімпі, це дасть поштовх до розвитку нового підходу до отримання кулінарних знань та в цілому розвитку гастрономії.

Автор: Ніна Полякова


— Максиме, які у вас зараз емоції після конкурсу, адже ваша команда перемогла 56 команд із різних куточків України, а це означає визнання високого рівня вашого професіоналізму?

— Ейфорія поступово минає. Зараз більше задумуємось, як ми будемо представляти Україну на європейському фіналі. Трішки хочемо відпочити, відійти думками від всього, тому що попереду дуже велика подія для України, і, взагалі, для нас — кухарів.

— Хто вам буде допомагати у підготовці до конкурсі?

— Поки що ми цього не знаємо, не готові сказати. Ми, звісно, будемо собі шукати тренера. Але це все згодом. Зараз чекаємо від Євгена Корольова, президента Bocuse d’Or Ukraine, наступних кроків. Поки що відпочиваємо, нам дали кілька днів, щоб відійти від того. Потім будемо планувати наступні кроки: що ми готуємо, з чим виступаємо.
— А «ми» це хто?

— Ми — це Bocuse d’Or Ukraine, це велика сім’я, і я у тому числі.

— Як би ви описали свій стиль приготування?

— Я його називаю «український нордік». Мені дуже подобається стиль приготування скандинавських країн, їх ставлення до продукту. Наразі я працюю у цьому напрямку, маю свій проект на площадці «Pro100Hub», який називається «Експериментальний ресторан». Ми відкриваємо справжність кожного продукту, нашого місцевого унікального, який не використовується масово в гастрономії, в ресторанах. Хоча стиль готування на Bocuse зовсім інший, там висока кухня, багато технік, технологій, багато продуктів може поєднуватись в одному гарнірі. Тож стилі трошки відрізняються від тих, що я веду, і які ми показували на Bocuse d’Or Ukraine. Але це нормально, вони частково сходяться воєдино і виходить хороший результат.

— Наприклад, я знаю, що у Росії подібний напрям розвиває Станіслав Пісоцький — шеф, родом з України. Чи спілкуєтесь ви з кухарями інших країн, які підтримують цю течію?

— Я був на конгресах, де вони виступали, слухав їхні доклади, але, нажаль, не вдавалося вживу поспілкуватися. Та я переймаю досвід, слідкую за їх напрацюваннями.— А багато у нас в країні шефів, які працюють уподібному напрямку?

— Chef's Table мало хто використовує. Наприклад, Володя Ярославський з учасницею Bocuse d’Or Ukraine Елеонорою Барановою працюють в такому форматі, хоча він трішки відрізняється, це точно не нордік. Але, можливо, я помиляюся. Насправді дуже мало таких проектів, можна на пальцях перерахувати. Для нас, для Львова, це точно новий формат.