2612 (1).jpg
3.png

Як Yourz Space Bistro став модним місцем Одеси


Цього року золоту «Пальмову гілку» здобув заклад Yourz Space Bistro з Одеси. Відкрившись у час пандемії, він завоював популярність не лише серед одеситів, а й гостей міста. Особливо тих, хто цінує креатив, майстерність та смакові варіації Олександра Йоурза - шефа та співвласника Yourz Space Bistro.


Шеф, який працював з високою кухнею, адаптувався до нових реалій і з успіхом представив своїм гостям новий підхід до приготування ресторанних страв, зробивши свою гастрономії доступною для розуміння широкого загалу та чесною за ціною. Про свій підхід до роботи, бачення гастрономії та чому подібний заклад він не відкриє у Києві, Олександр Йоурз розповів Restorator.ua.


Автор: Ніна Полякова


Переваги власної справи

Звісно, з'явилося більше відповідальності. Коли ти працюєш у когось в ресторані — ти відповідаєш лише за якість своєї роботи, а якщо вже маєш власний проект, то доводиться відповідати за результат роботи всієї команди. У тебе з'являється свобода, чого не може дозволити собі найманий працівник. Тобі вже ніхто не розповідає, що та як потрібно робити, ти орієнтуєшся лише на себе, на свої відчуття смаку, на те, що ти хочеш показати або відкрити гостям. Ти починаєш швидше розвиватися, стаєш більш впевненим у своїх силах, можливостях, адже бачиш, що твій заклад людям подобається, вони приходять, щоб відчути атмосферу та скуштувати страви – це вже твої гості.


Космічна простота

Моя філософія — ідеальна простота, свіжість продуктів та цікаві нестандартні смакові комбінації, але без гастрономічного гламуру – зрозумілі людям.


Одеса — чудове місто, зі своїм колоритом, який ми передаємо через наші страви. Одеська кухня представлена у нашій авторській інтерпретації, мі готуємо: паштет з варенням зі смородини та маслом із згущеного молока, смачні бутерброди з тюлечкою та чорною ікрою, бутерброд з мортаделлою з Привозу і багато інших колоритних страв.

Звісно, ми використовуємо місцеві продукти, тому робимо акцент на їх свіжості та якості.


Контакт з гостем

- У нас особлива атмосфера створена на підсвідомому рівні, це відзначають наші гості. Ми маємо дуже чудову локацію. Тут відчувається енергія, світла та сонячна, можна сказати космічна. Саме тому в нашому меню гості можуть замовити космічні страви. З самого початку ми хотіли створити заклад з повністю відкритим процесом, щоб гості мали можливість спостерігати, як готуються страви на кухні, а кухарі бачили, для кого вони готують. Це мало бути місце відкритості та довіри, що дуже важливо, адже ми живемо у час COVIDa, коли ізоляція та дистанція вже всім набридли. До того ж відкрита кухня - це контакт кухаря з гостем, його відповідальність за те, що він готує. Кухар може бачити реакцію людей і зрозуміти наскільки сподобались його страви.

Такий контакт не доступний у закладах із закритою кухнею, яка знаходиться десь у підвалі чи відмежована від залу.


Про відкриття та чесність

Відкрити свій заклад було складно й одночасно легко. Найскладніше було усвідомити відповідальність, яку ти на себе береш, та обов’язки, які маєш виконати. Можна взяти та зробити все ідеально. Але чи буде це працювати? Це хвилювало найбільше. Було багато думок чи будуть до нас ходити гості чи захочуть вони рекомендувати наш заклад своїм друзям, як зробити Yourz SpaceBistro атмосферним місцем для всіх. Своїм пріоритетом ми зробили чесність та доступність. Ми можемо запропонувати на вибір гостям широку винну карту та смачні страви за адекватною ціною. Середній наш чек 400-500 грн, хоча можна поїсти й за 250-300 грн. Мені не до вподоби, коли у закладі пропонують гостю страву за 400 грн, а її собівартість 70 грн - на мій погляд це неправильно. Збільшувати вартість у 5 разів – нечесно. Ми собівартість збільшуємо максимум у 3 рази, і