2612 (1).jpg
3.png

Юрій Приємський: «Якщо ти — власник, то повинен у 10 разів більше працювати»

Юрій Приємський співвласник Hey Guys — один із перших шеф-кухарів, які cвого часу, обрали самостійний курс, ставши співзасновниками ресторанів.

Шеф має досвід успішного й не дуже партнерства, він багато знає про успіх та ціну довіри та як, не залежно від ситуації, йти вперед і знаходити нові рішення. Але, не дивлячись на різні перепитії, йому навіть не спадало на думку, залишити цей бізнес, тому що бути ресторатором — це особливий драйв.

Автор: Ніна Полякова


— Юрію, ти був одним із перших шефів, який став співвласником ресторану, у якому році це було?


— Перший свій досвід партнерства я здобув у 2012 -2013 роках. Ми відкривали ресторан «Каркас», і мені запропонували партнерство у рівних частках - 33 %.

Потім був ресторан «Втрачена кухня», куди мене втягнув один із моїх партнерів по ресторану «Каркас». Я вважаю, що це був мій найбільший негативний досвід. Потім на Столичному ринку, із партнером, з яким я зараз веду бізнес, ми створили «Big & Small». І, наразі, реалізували ще один проєкт «Hey Guys».


— У тебе складалася досить успішна кар’єра в хороших ресторанах. Чому ти вирішив піти «у вільне плавання»?


— Я маю дві відповіді на це питання.


1) Звісно, можна було б і надалі залишатися найманим шефом, але поспілкувавшись з хлопцями, які були набагато старші за мене, я зрозумів, що це не дуже перспективно. Коли тобі за 50 років, попри твій досвід та майстерність, у ресторани набирають молодих хлопців, а ти залишаєшся за бортом, щоби там не говорили, але вік позначається на кар'єрі шефа.


2) Я працював багато років у ресторанах «Одеса», «Spisy Nospisy», тож чекав на пропозицію партнерства. Але за 7 років цього не сталося, тому я вирішив працювати самостійно.

Тож, якщо говорити глобально про подальшу кар’єру кухаря в Україні, вона має бути такою: ти займаєшся власним бізнесом або викладаєш, ділишся набутими знаннями. Я обрав власний бізнес.


— Скільки років тривало твоє перше партнерство і що ти з нього для себе виніс?


— Якщо бути відвертим, я отримав за цей час колосальний досвід.


Тому можу вже з впевненістю сказати, вдале партнерство має бути чесним і прозорим, кожен мусить займатися своїм функціоналом.


Партнери мають ставитися до ресторану не просто, як до бізнесу для заробляння грошей, а хотіти його розвивати та рухатися далі.


Небажання вкладати гроші у розвиток ресторану і стало одним з вирішальних факторів того, що ми продали «Каркас» і розійшлися. Для моїх партнерів це був просто бізнес-проєкт, який приносив дохід. Я ж ставився до ресторану по-іншому, як до проєкту, що постійно потребує розвитку.


— Для ресторанного бізнесу краще мати одного партнера чи ліпше, якщо їх буде декілька?


— Одного! Маючи одного партнера тобі доведеться лише з ним домовлятись про прийняття рішень. Якщо буде два партнери, вони завжди можуть домовитись спільно діяти проти одного.